JAVALLAT(R) Csalánlevél C-vitaminnal
60 db étrend-kiegészítő kapszula, bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből, C-vitaminnal.
A csalánlevél és a C-vitamin hivatalos jegyzékben szereplő egészségtámogató hatásai:
- A csalánlevél:
- A C-vitamin:
Ezért ajánljuk:

- A kimagasló mennyiségű csalánlevelet tartalmazó kapszula!
- A csalánlevél és a C-vitamin szinergikus hatása!
- A kapszulákban lévő szuperfinom gyógynövénypor általános előnyei:
- nagyobb biológiai hozzáférhetőség és aktivitás (kisebb mennyiség is elegendő),
- jobb oldhatóság, több vízoldható rost,
- magasabb flavonoid- és polifenoltartalom,
- erősebb antioxidáns hatás,
- elnyújtott felszívódás, kiegyensúlyozott támogatás,
- teljes hatóanyagspektrum.
- Adalékanyag- és kivonószermentes, a kapszulák a gyógynövényen és a C-vitaminon kívül mást nem tartalmaznak.
- Bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült.
- Egy kapszula tartalma ~1,5 g csalánlevél teafűnek felel meg.
- A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
Mikor ajánljuk?
A csalánlevél egy sokoldalú gyógynövény, amely C-vitaminnal kombinálva számos módon támogathatja az egészséget, még akkor is, ha jelenleg nincsenek fennálló betegségei. Rendszeres fogyasztása egyensúlyt teremthet a szív- és érrendszer működésében, elősegítheti az immunrendszer egészségét.
Részletes tájékoztató az terméken megjelenő egészséggel kapcsolatos állításokról.
A csalánlevél a 2-es típusú cukorbetegség, az ízületi gyulladások vagy az allergiás tünetek kezelésére alkalmazott gyógyszeres és életmód-terápia mellett is fogyasztható.
A csalánlevél és a C-vitamin egészségtámogató hatásai

- A csalánlevél szívre és érrendszerre gyakorolt kedvező élettani hatása többek között gyulladáscsökkentő hatóanyagainak köszönhető. Több kísérletben is gátolta a gyulladást kiváltó anyagok (pl. interleukin, TNF-alfa) felszabadulását (Namazi, Klinelhoefer, Obertreis).
- A szív és érrendszeri hatásához hozzájárulhat a kísérletekben megfigyelt enyhe testsúlycsökkentő és a normál szisztolés vérnyomást támogató hatása is (Tahri).
- Egy három hónapig tartó kutatásban a naponta három alkalommal szedett csalánlevél-készítmény csökkentette a vércukorszint hirtelen emelkedését, az étkezés után 2 órával mért vércukorszintet és a a vér HbA1c (vércukor-szintet jelző paraméter) szintjét is. Az értékek a placebóval összehasonlítva jelentősen kedvezőbbek voltak (Kianbakht). A vizsgálati eredmények alapján a csalánlevél vércukorszint csökkentésére önállóan ugyan nem alkalmas, de jó egészségtámogató kiegészítője lehet a 2-es típusú vércukorbetegség kezelésére alkalmazott gyógyszeres és életmód-terápiának.
- Egy másik kutatás igazolta, hogy a csalánlevél kivonata fokozza a hasnyálmirigy inzulintermelését, amely kedvező hatással van a vércukorszintre, ezáltal az szív- és érrendszer egészségére (Farzami).
- Szintén igazolták, hogy a csalánlevél kivonata gátolja a szénhidrátokat bontó alfa-glüközidáz enzim működését, ez pedig gátolja az étkezéssel elfogyasztott cukrok és szénhidrátok gyors felszívódását, ezáltal a hirtelen vércukorszint-emelkedést (Onal, Simoes-Pires).
- A C-vitamin hozzájárul a normál kollagénképződéshez és ezen keresztül az erek normál állapotának, működésének fenntartásához is.

- Egy kutatás szerint a csalánlevél jó kiegészítője lehet az allergiás tünetek kezelésére szedett gyógyszereknek, mivel elősegíti az immunrendszer normál működését. A kutatásban 98 önkéntes vett részt, az egyik felük csalánlevél-kivonatot, másik részük placebót (hatóanyag nélküli készítményt) kapott. A kutatást a résztvevők által vezetett napló alapján értékelték ki, ez alapján a csalánlevél-kivonatot fogyasztóknál kevesebb allergiás tünet jelentkezett, mint a placebot szedőknél (Mittman).
- A csalánlevélnek az immunrendszer normál működését támogató hatását kiegészíti a termékben lévő C-vitamin is.

A táplálkozási és életmódbeli tényezők jelentős mértékben hozzájárulnak a csontozat egészségéhez. A gyümölcs- és zöldségspecifikus antioxidánsok, mint például a C-vitamin, segíthetnek a csontok, a porcok, a fogak, a fogíny és a bőr egészségének megőrzésében.
A C-vitamin három módon is kifejti pozitív hatását:
A C-vitamin a szervezetben kulcsfontosságú anyag a kollagén képződéséhez. Az életkor előrehaladtával, különösen 40 éves kor felett a szervezet természetes kollagénszintézise egyre jelentősebben csökken. Amennyiben például C-vitamin-hiány miatt a kollagénszintézis folyamata sérül, a kollagénláncok nem tudnak kialakulni, az előállításában részt vevő kezdeti fehérjék lebomlanak a sejtben. A kollagén szerkezeti támogatása nélkül az erek, a ízületek és a bőr sérülékennyé válnak, valamint a csontok és porcok könnyebben megsérülnek (Kipp, Poal-Manresa).
Az oxidatív stressz fokozhatja a csontfelszívódást. A C-vitamin egy erős antioxidáns, amelynek fontos szerepe van az oxidatív stressz csökkentésében, ezért szerepet játszhat a csontfelszívódás megelőzésében (Conner).
A C-vitamin mindezek mellett elősegíti az E-vitamin regenerációját a sejtekben. Az E-vitamin a C-vitamin mellett egy másik erős antioxidáns, amely szintén összefüggésbe hozható a csontok egészségének megőrzésével (Michaëlsson, Yeum).
Az embereken végzett, C-vitaminnal kapcsolatos tudományos vizsgálatok is pozitív összefüggést mutattak ki az étrendi C-vitamin és a csont ásványianyag-sűrűsége között:
- A magasabb C-vitamin bevitel főképp olyan férfiaknál előnyös, akik csak kis mennyiségben fogyasztanak kalciumot vagy E-vitamint (Hall, Morton).
- Tanulmányok arra is utaltak, hogy a C-vitamin bevitel hozzájárul a csontok rugalmasságának és ásványi anyag sűrűségének megtartásához, különösen a dohányzók és az ösztrogént fogyasztó nők körében (Melhus, New).

Figyelmeztetések
Fokozhatja a nem szteroid fájdalom és gyulladáscsökkentő gyógyszerek hatását.
A Frankfurti Egyetem Klinikai Gyógyszerészeti Tanszékének kutatásában negyven olyan önkéntes vett részt, akik krónikus ízületi gyulladásban szenvedtek. A betegeket két csoportra osztották, egyik felük 200 mg nem szteroid fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt kapott kezelésként, míg a másik felük csupán 50 mg-ot, de emellett csalánkivonatot is. Az értékelést a gyulladásra utaló C-reaktív fehérje (CRP) vérben lévő mennyisége, illetve egyéb krónikus ízületi gyulladásra utaló jelek (fájdalom, nyomásfájdalom, merevség stb.) alapján végezték. Mindkét csoportban 70 százalékos javulást tapasztaltak a kutatók, tehát csalánkivonat szedése mellett negyedannyi fájdalomcsillapítóra volt szüksége a betegeknek ugyanazon hatás eléréséhez (Chrubasik).
- Németországban több nagyszabású klinikai vizsgálatot is végeztek csalánlevéllel. Az egyik ilyen kutatásban 8955 oszteoartritiszben vagy reumaotid artritiszben szenvedő beteg vett részt. A betegek fele régóta küzdött ízületi gyulladással, ezért korábban is szedett nem szteroid gyulladáscsökkentőt. A korábbi kezelések megtartásával valamennyi beteg három héten keresztül szedett a csalánkivonatot. A vizsgálat végén a korábban fájdalomcsillapítót szedő betegek 64 százaléka arról számolt be, hogy jelentősen csökkentette a fájdalomcsillapítók szedését. 26 százalékuk teljesen abbahagyta a fájdalomcsillapító használatát, a többiek felére csök