TiroGlan
pajzsmirigy-alulműködés elleni gyógynövény-komplex
60 db vegán kapszula 100% gyógynövény-őrleménnyel
Pajzsmirigy-alulműködéskor egy olyan állapot jön létre, amikor a pajzsmirigy nem termel elegendő mennyiségű létfontosságú hormont és ezért hiányállapotok lépnek fel a szervezetünkben. Mivel szerteágazó tünetei lehetnek, ezért sokszor évekig rejtve marad előttünk a probléma gyökere, ami később komoly egészségügyi problémákat is okozhatnak nekünk.
TERMÉSZETES ÉS HATÉKONY MEGOLDÁS: TIROGLAN PAJZSMIRIGY-ALULMŰKÖDÉS ELLENI GYÓGYNÖVÉNY-KOMPLEX
A gyógynövény-komplex speciális módon összeválogatott és összeállított természetes növényi hatóanyagú pajzsmirigyserkentő, regeneráló hatású készítmény, mely támogatja az alulműködő pajzsmirigy megfelelő hormontermelését, működését és vitalitását. A termék mellékhatásmentes, vegán, tejmentes és gluténmentes, így a speciális étrendet tartók és bizonyos allergiákban szenvedők számára is fogyasztható.
A gyógynövény-komplex további előnye, hogy nem szoksz hozzá és folyamatosan, akár gyógyszer mellett is szedhető. A vegán kapszulák kizárólag gyógynövények finomra őrölt elegyét tartalmazzák, melyek javíthatják a pajzsmirigy-stimuláló hormon (TSH) valamint a pajzsmirigy-hormonok (T3, T4) szintjét, továbbá fokozhatják a T4 T3-má történő alakulását.
A speciálisan összeválogatott gyógynövények természetes megoldást kínálnak az alulműködő pajzsmirigy serkentésére, regenerálására.
A PAJZSMIRIGY ALULMŰKÖDÉS JELEI
Mivel szinte nincs olyan szervünk, amely funkcióját ne befolyásolná a pajzsmirigy hormon, így ha annak működésében zavar lép fel, problémák, betegségek sorát okozhatja. Ezek közül néhány tipikus.
KINEK JAVASOLJUK?
Pajzsmirigy alulműködésben szenvedőknek.
Nem gondolnánk, de a pajzsmirigy alulműködés rengeteg probléma forrása lehet, mely egy egyszerű laborvizsgálattal kimutatható. A hölgyeknél a betegség tízszer olyan gyakran fordul elő, mint a férfiaknál. Minden ötödik betegnél pedig az immunválaszok kaotikus rendetlensége miatt olyan kísérőbetegségek fordulnak elő, mint a vastagbélgyulladás (Crohn-betegség), hasmenés, cukorbetegség, a nyálkahártya-sorvadásos gyomorhurut, a pigmenthiányos bőr, a mellékvese-elégtelenség, a foltos hajhullás, a vérszegénység, a fájdalmas ízületi duzzanatok.
100% TERMÉSZETES, 100% ADALÉKMENTES, 100% HAZAI: 14 GYÓGYNÖVÉNY EREJÉVEL
A TiroGlan alapját egy egyedülálló - 14 gyógynövény speciális módon összeválogatott - gyógynövény-komplexe képezi, amely a hagyományos tibeti gyógyászat különleges gyógyszerkészítési elvei alapján került összeállításra.
Ez azt jelenti, hogy az erőteljes hatást a gyógynövények ízének, energetikai tulajdonságainak és a bennük található hatóanyagok egészséget helyreállító potenciáljának figyelembevételével érjük el.
A TiroGlan olyan gyógynövényeket tartalmaz, melyek segítségével megszüntethetőek, de legalább enyhíthetőek a pajzsmirigy-alulműködés okozta panaszok, melyek a szervezet különböző szervrendszereit érinthetik, beleértve a hormonrendszert is.
A PAJZSMIRIGY SZEREPE
A nyakunk alsó részén – a pajzsporc alatt – található pillangó formájú, barnásvöröses színű, tömött, dudoros felszínű, kétlebenyes szerv a pajzsmirigy, melynek működését az adenohipofízis által termelt hormon, a TSH irányítja. Méretük a nők esetében nagyobb.
A pajzsmirigy által termelt két fontos hormon a tiroxin (T4) – vagy tetrajód tironin - és a trijód-tironin (T3), melyek fontos szerepet játszanak a szervezet egészének működésében. A T4 négy, a T3 pedig három jódatomot tartalmazó tirozin-alapú aminosav származék. Ezeket a pajzsmirigysejtek raktározzák a thyreoglobulin nevű fehérjéhez kötődve. Innen a szervezet igénye szerint a pajzsmirigy-stimuláló hormon (TSH) hatására a véráramra kerülnek. A pajzsmirigyünk kb. 10-20 % T3-at termel, de biológiai aktivitása 4-szer nagyobb, mint a T4-nek és az utóbbi a sejtekben T3-má alakul, mivel ez a biológiai hatást kifejtő forma.
Hormonjait testünk minden egyes sejtje felhasználja az anyagcsere szabályozására, beleértve az étvágyat, a hangulatot, a vérnyomást, energiaszintet, hatással vannak az idegrendszerre, szívműködésre, hőháztartásra, tápanyag-hasznosításra és a menstruációs ciklusra. Fokozza a mitokondriumok működését, aminek következtében nő az energiatermelés és az oxigénfogyasztás. Ennek következtében az előbbi működések zavarai megnyilvánulhatnak a pajzsmirigy nem megfelelő működése következtében.
A JÓD ÉS A PAJZSMIRIGY KAPCSOLATA
Szervezetünk megbízható és kiegyensúlyozott működéséhez számos különféle tápanyagra van szüksége. Ezek egyik csoportja a biokatalizátorok, melyek legfontosabb szerepe a sejtek kémiai vezérlésében van. Ebbe a csoportba tartoznak a vitaminok és az ásványi anyagok. Ezek legtöbbje mindenki számára ismert, szervezetre gyakorolt hatásuk és fontosságuk köztudott. Vannak azonban olyan speciális anyagok – jellemzően mikroelemek – melyek hatása, szerepe kevésbé ismert. ilyen a jód is. Tehát a pajzsmirigynek hormonok termelődéséhez a szervezetnek jódra van szüksége.
Bár a jódból a szervezet megfelelő napi működéséhez csak nagyon kis mennyiség szükséges, a szervezet normális működéséhez mégi elengedhetetlen. Serkenti a növekedést, fokozza az anyagcserét, elengedhetetlen a csontosodási folyamatban és agyszövet fejlődéséhez. A pajzsmirigy a jódot a véráramból veszi fel, ezért lényeges, hogy a táplálékkal és az ivóvízzel megfelelő mennyiségben kerüljön a szervezetbe, mert a pajzsmirigy működését nagyban befolyásolja.
A magyar lakosság mintegy 80 %-ának elégtelen a jódbevitele, ami idővel súlyos következményekkel járhat. Ilyen káros következmény a pajzsmirigy alul működése – a tiroxin csökkent termelése –, aminek hatására az alapanyagcsere akár 50 %-kal is csökkenhet. Gyermekkorban ez törpenövést, szellemi visszamaradottságot eredményezhet, felnőttkorban a beszéd, a gondolkodás és a mozgás lassulását, a testhőmérséklet-csökkenését, valamit elhízást okozhat.
A WHO adatai szerint a jódhiány a Földön ma több, mint 2 milliárd embert érint, ennek harmada iskoláskorú, ami alátámasztja, hogy miért szenved egyre több ember pajzsmirigy-alulműködésben.
MIÉRT FONTOS, HOGY A PAJZSMIRIGYED RENDBEN LEGYEN?
A pajzsmirigy élettani feladata pajzsmirigy hormon termelése, amely szerepet játszik a szervezet teljes anyagcseréjének szabályozásában, a növekedésbe, a szexuális működésben, az agyi működésben. Szinte nincs olyan szervünk, amely funkciój